Sekret gładkich i zadbanych stóp: domowy pedicure, o którym warto wiedzieć.

DIY pedicure: jak wykonać profesjonalny pedicure w domu z efektem jak po wizycie w salonie.

Poznaj zaledwie dwa kroki do idealnie gładkich stóp

Sezon wiosenny zbliża się do nas wielkimi krokami, a jakie kroki my możemy podjąć, aby przygotować swoje stopy na powrót lekkich butów? Zadbane stopy to  kwestia nie tylko komfortu i lepszego samopoczucia. Idealnie gładkie i nawilżone oszczędzą nam ewentualnego skrępowania związanego z wystawieniem suchych pięt na widok publiczny oraz pozwolą zachować stopy w zdrowiu oraz dobrej kondycji.

Salon kosmetyczny w zaciszu domu

Nie zawsze musimy korzystać z usług salonów kosmetycznych. Z powodzeniem o gładkość naszych stóp możemy zadbać we własnym domu i nie będzie to wymagało od nas poświęcenia dużej ilości czasu ani pieniędzy. W natłoku codziennych obowiązków jest to idealne, proste i skuteczne rozwiązanie.

Pierwszy krok – tarka CUDO

Aby pozbyć się zgrubiałego, a co za tym idzie – twardego, szorstkiego i nieprzyjemnego w dotyku naskórka należy użyć na suchą stopę tarkę CUDO. Nie wymaga to wcześniejszego namaczania stóp, a wręcz przeciwnie, im stopa bardziej sucha, tym efekt będzie lepszy. Sekret skuteczności tarki CUDO to precyzyjne minipilniczki ścierające, które delikatnie i skutecznie usuwają zgrubienia i martwy naskórek, tak by przywrócić stopom dziecięcą gładkość, delikatność i komfort jaki każdy z nas uwielbia.  Sposób użycia tarki jest niezwykle prosty i intuicyjny. Należy delikatnie przyciskać metalową tarkę do powierzchni naskórka, w miejscu zgrubień i zrogowaceń,  powoli przesuwać mini pilniczki do przodu i do tyłu wzdłuż stwardniałej skóry.  Należy sprawdzać w międzyczasie efekty działania. Bardzo ważne jest, aby zakończyć ścieranie, gdy pojawi się zdrowa skóra lub gdy usuniesz zgrubienie – zbyt długie ścieranie może doprowadzić do podrażnień i bólu. Tarka wyposażona jest w higieniczny pojemnik, który po zabiegu należy opróżnić. Na koniec opłucz tarkę chłodną wodą i pozostaw do wyschnięcia.

Drugi krok – nawilżenie

Po zastosowaniu tarki idealnie jest nawilżyć porządnie stopy, my polecamy co jakiś czas zastosować skarpetki nawilżające z 5% mocznikiem CUDO, które sprawią, że już po 20min będziemy cieszyć się miękkością naszych stóp. Jest to bardzo skuteczny i prosty w użyciu produkt, który idealnie sprawdzi się podczas domowego SPA. Załóż skarpetki na suche stopy. Zabezpiecz naklejką. W czasie kiedy skarpetki nawilżają nasze stopy,  możemy sięgnąć po książkę, herbatę, obejrzeć odcinek ulubionego serialu, czy zająć się czymś co nas odpręża.  To moment, w którym możesz oderwać się od codziennych trosk i zanurzyć w błogim relaksie. Połączenie 5% mocznika, 3,5% masła shea i pantenolu silnie regeneruje przesuszoną, spękaną, zniszczoną skórę stóp, poprawiając jej wygląd i kondycję. Po upływie zalecanego czasu zdejmij skarpetki, a nadmiar aktywnego kremu wmasuj w stopy.

Najważniejsza w dbaniu o piękny wygląd naszej skóry jest regularność. Jeśli dbanie o stopy wejdzie nam w nawyk, to będą one miękkie, gładkie i piękne przez cały rok.

Shopping Cart
Scroll to Top