WIOSENNA PIELĘGNACJA część 2

REGENERACJA I ODŻYWIENIE

To, co warto wprowadzić na wiosnę to sera z witaminą C.

Witamina C jest silnym antyoksydantem, walczy z wolnymi rodnikami, powstałymi m. in. przez promieniowanie UV, rozświetla skórę, pomaga pozbyć się przebarwień, wspomaga produkcję kolagenu.

Polecane sera:

 

Aby poprawić nawilżenie naszej skóry możemy wprowadzić kwas hialuronowy, który ma niesamowitą zdolność wiązania cząsteczek wody w naskórku.

Sera z witaminą C i z kwasem hialuronowym warto stosować codziennie.

 

NAWILŻENIE I OCHRONA

Wiosną naszej skórze często brakuje witamin, antyoksydantów, o tej porze zwykle zmieniamy kremy na takie o lżejszej konsystencji, gdyż nie musimy już chronić naszych skór przed wiatrem i mrozem, jednak mimo wszystko pamiętajmy że kremy nawilżające dobieramy w zależności od potrzeb skóry, te tłustsze będą potrzebować lżejszych kremów, a te suche i dojrzałe mogą potrzebować kremów o bogatszej, bardziej treściwej formule. Aby ułatwić wybór kremu, w sklepie dla każdego typu cery przyporządkowane są określone kosmetyki ze względu na typ cery.

Bardzo istotną sprawą jest krem z filtrem, który warto stosować cały rok a wiosna jest porą, kiedy powinniśmy szczególnie zadbać o fotoprotekcję. Krem z filtrem to najlepszy kosmetyk przeciwzmarszczkowy, dzięki niemu możemy znacznie zmniejszyć ryzyko uszkodzenia DNA komórek skóry, które to z kolei predysponują do powstawania zmian nowotworowych.

 

DOTLENIENIE I REWITALIZACJA

Jak już wspomnieliśmy, nasza skóra po zimie wymaga dotlenienia, regeneracji, solidnej porcji nawilżenia, dlatego do podstawowej pielęgnacji warto dołączyć maseczki, zawierające witaminy E, C, kwas hialuronowy, mocznik, pantenol, kwas hialuronowy, alantoinę.

 

Shopping Cart
Scroll to Top