Pielęgnacja włosów – OCZYSZCZANIE

Szampon służy do myca włosów, ale wiele osób błędnie myśli, że szampon dobieramy do typu włosów.

Prawidłowy kierunek to dobór szamponu do rodzaju skóry głowy.

PRZETŁUSZCZAJĄCA SIĘ SKÓRA GŁOWY

Tutaj powinniśmy szukać szamponów łagodnych ze składnikami, które uregulują pracę gruczołów łojowych dzięki zawartości cynku, niacynamidu, pochodnych kwasu salicylowego, mięty, pokrzywy, składników o działaniu ściągającym gruczoły łojowe (szałwia) oraz absorbującymi nadmiar sebum (np. glinka zielona, biała).

SZAMPONY DO PRZETŁUSZCZAJĄCEJ SIĘ SKÓRY GŁOWY

 

ŁUPIEŻ

Jeśli trapi nas łupież, to należy szukać produktów z dziegciem brzozowym, który to może i nie najładniej pachnie, ale jest skuteczną bronią w walce z łupieżem. Szampony z korą wierzby czy drzewem herbacianym również mogą nam się przydać w takiej sytuacji.

SZAMPONY DO SKÓRY GŁOWY Z TENDENCJĄ DO ŁUPIEŻU

 

WRAŻLIWA SKÓRA GŁOWY

Mając z kolei wrażliwą skórę głowy szukajmy szamponów, które zawierają w składzie łagodzące i nawilżające składniki takie jak: betaina, pantenol, aloes, niacynamid, siemię lniane, prawoślaz.

SZAMPONY DO WRAŻLIWEJ SKÓRY GŁOWY

 

PEELING SKÓRY GŁOWY

Mówiąc o pielęgnacji włosów często się mówi o szamponach, odżywkach, maskach czy wcierkach, natomiast temat peelingu skóry głowy jest traktowany trochę po macoszemu, zupełnie niesłusznie. Jeśli nie peelingujemy skóry głowy, możemy zmagać się z łupieżem, nadmiernym wypadaniem włosów czy nawet z łojotokowym zapaleniem skóry głowy.

Shopping Cart
Scroll to Top